Polskie filmy 2020. Ranking najciekawszych pozycji.

Polskie filmy 2020. 10 najlepszych pozycji które warto obejrzeć.

Przedstawiliśmy nasze top 10 polskich filmów z 2020 roku. Wybraliśmy produkcje z różnych gatunków, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W naszym rankingu uwzględniliśmy najważniejsze gatunki – od komedii aż po dramaty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą. Po zakończeniu lektury zachęcamy do odwiedzenia sekcji komentarzy i podzielenia się z nami waszą opinią odnośnie naszych wyborów.

1. Psy 3. W imię zasad

Psy 3. W imię zasad” to najnowsza produkcja Władysława Pasikowskiego. Przedstawiono tutaj losy głównego bohatera poprzednich części, czyli Franza Maurera, który po wieloletniej odsiadce powraca do świata przestępczego. Film jest bardzo klimatyczny, nie brakuje w nim brutalnych scen. Znakomita obsada (Bogusław Linda, Jan Frycz, Marcin Dorociński, Cezary Pazura) sprawia, że ogląda się go z olbrzymią przyjemnością i zaciekawieniem.

2. Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” to najnowszy, oparty na faktach film w reżyserii Macieja Kawulskiego, znanego już w świecie polskiej kinematografii z produkcji Underdog, wydanej w poprzednim roku. Przedstawiono w nim historię jednego z najniebezpieczniejszych polskich przestępców, którego bogate i piękne życie w pewnym momencie zaczęło się rozpadać.

3. Sala samobójców. Hejter

Film w reżyserii Jana Komasy, twórcy nominowanego do nagrody Oscara “Boże Ciało”. Kontynuacja kultowej “Sali samobójców” z 2011 roku. Ukazano nam historię wydalonego z Uniwersytetu Warszawskiego studenta prawa, który został przyłapany na plagiacie. Jego plan związany z pracą w agencji reklamowej nabiera rozpędu, a droga do jego realizacji wiedzie przez świat popularnej gry komputerowej.

4. W lesie dziś nie zaśnie nikt

Akcja tego horroru rozpoczyna się spotkaniem grona nastolatków na obozie dla osób uzależnionych od internetu. Ekspedycja nie będzie jednak wyglądała tak, jak została zaplanowana przez organizatorów. Uczestnicy obozu będą musieli walczyć o swoje życie z czymś, czego jeszcze nigdy nie widzieli w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa czyhającego w lesie odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało?

5. 365 dni