Ranking najbardziej interesujących produkcji z 2019 roku.

2019 był wspaniałym rokiem dla fanów kinematografii. Już w pierwszych miesiącach widzowie mogli cieszyć się świetnymi produkcjami jak Parasite czy John Wick 3. Przedstawiamy najciekawsze filmy z 2019 roku, które zachwyciły naszych widzów.

1. Irlandczyk

Najnowsza produkcja Martina Scorsese’a przedstawia nam opowieść weterana II wojny światowej Franka Sheerana (Robert De Niro), płatnego zabójcy, który w XX wieku pracował dla rodziny przestępczej Bufalino. Film poświęcony jest jednej z najciekawszych zagadek kryminalnych Stanów Zjednoczonych – zaginięciu Jimmy’ego Hoffa, który był przywódcą związku zawodowego Teamsters. W rozgrywającej się na przestrzeni kilkudziesięciu lat historii, ujrzymy kulisy funkcjonowania przestępczego półświatka i kryminalne powiązania mafii ze światem polityki. Ta produkcja podbiła serca oglądających i według większości z nich zmiażdżyła inne filmy z 2019 roku.

2. Parasite

Sytuacja rodziny pana Ki-taeka nie należy raczej do udanych. Żyją w ubóstwie, mieszkają w niezbyt ciekawej dzielnicy. Nie mają pracy, a ich główny zarobek pochodzi z wszelkiego kombinowania. Ich życie ma się w końcu zmienić, gdy syn Ki-woo zostaje polecony przez kolegę, na dobrze płatną posadę korepetytora języka angielskiego. Chłopak udaje się na rozmowę o pracę do domu rodziny Parków, żyjących w zupełnie innym świecie. Spotkanie tych dwóch odmiennych rodzin prowadzi do ciągu tragikomicznych zdarzeń.

3. Joker

Opowieść o Arthurze Flecku (Joaquin Phoenix) – byłym pacjencie szpitala psychiatrycznego, superprzestępcy z uniwersum DC. Tytułowy Joker zmaga się na co dzień z problemami przy kontaktach z ludźmi, ponieważ doskwierają mu niepohamowane ataki śmiechu. Arthur za dnia pracuję jako klaun, a wieczory spędza, opiekując się swoją chorą matką. Jego życie nabiera smaku w chwili otrzymania broni od kolegi z pracy. Możliwość odegrania się na lekceważących go mieszkańcach Gotham City daje mu satysfakcję, której nigdy wcześniej nie miał okazji zaznać.

4. Boże Ciało

Nominowany do Oscara film “Boże Ciało” to pozycja obowiązkowa dla każdego fana polskiego kina. Inspirowana prawdziwymi zdarzeniami historia 20-letniego Daniela, który podczas odsiadki w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i marzy o zostaniu księdzem. Gdy tylko nadarza się okazja i chłopak został wysłany do pracy w zakładzie stolarskim, kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i przebrany za księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku.

5. El Camino

Opowieść w El Camino zaczyna się tam, gdzie zakończyła się historia Breaking Bad. Jesse Pinkman wydostaje się z niewoli i stara się uciec policji. Nie ma pieniędzy, jest ledwo żywy, a jedyne co posiada to Chevrolet El Camino. Żeby zniknąć, potrzebuje gotówki. Wyrusza więc w podróż, aby odnaleźć pieniądze schowane w mieszkaniu jego dawnego wroga i zacząć swoje życie na nowo.

6. Pewnego razu… w Hollywood

Pełna anegdot historia aktora grającego w westernach, który próbuje wrócić na szczyt. Mężczyżna wraz ze swoim dublerem po latach nieobecności powracają do Hollywood, lecz wszystko różni się od tego, co znali i opuścili przed laty.

7. Toy Story 4

Wzruszająca i dająca do myślenia kontynuacja kultowej serii od studia Pixar. Tym razem będziemy śledzić kolejną, pełną przygód podróż ekipy Chudego. Toy Story 4 to przykład animacji, która dojrzewa wraz ze swoimi widzami. Każda z części poruszała bardzo ważne kwestie naszego życia. W czwartej odsłonie serii ujrzymy przede wszystkim kwestie prawdziwej przyjaźni, miłości, poszukiwania własnego miejsca, a także pożegnań.

8. Król Lew

Króla Lwa nie musimy chyba nikomu przedstawiać. Jest to odświeżona wersja filmu animowanego o tym samym tytule, wydanego w 1994 roku. Na ekranie będziemy obserwować Simbę, który w wyniku podstępu Skazy został wygnany z afrykańskiej sawanny. Wraz z dwójką przyjaciół zamierza pokonać Skazę i odzyskać władzę.

9. John Wick 3

Płatny morderca John Wick wpada w poważne kłopoty. Po tym, jak posłał do piachu członka Gildii Zabójców, stał się celem najokrutniejszych fachowców w swojej branży. Za jego głowę wyznaczono ogromną nagrodę, której nie potrafi spłacić. Bohater filmu musi wydostać się z Nowego Jorku i znaleźć sposób na przetrwanie polowań na jego życie.

10. Na noże

Popularny pisarz zostaje odnaleziony martwy na terenie swojej posiadłości. Detektyw Denoit Blanc prowadzi śledztwo w sprawie jego tajemniczej śmierci.

To były najlepsze filmy z 2019 roku według naszych użytkowników.

Wszystkie produkcje są dostępne do obejrzenia w naszym serwisie. Dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami jak najdłużej.